Nowy numer 41/2019 Archiwum

X Przebłagalna Droga Krzyżowa

X Przebłagalna Droga Krzyżowa przeszła w parafii pw. św. Wawrzyńca w Olbierzowicach.

Wśród  jej uczestników było też wielu członków Legionu Maryi, w tym legioniści z prezydiów z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i tarnowskiej.

- Trasa liczyła 5 km i wiodła częściowo przez lasy i łąki. Rozważania poszczególnych stacji prowadzili animatorzy życia społeczno-kulturalno-religijnego, wójtowie, radni, sołtysi i legioniści. Każdą stację prowadziły trzy osoby. Niesiono także duży krzyż, który będzie stanowił dekorację grobu Pańskiego. W czasie Drogi Krzyżowej odśpiewano Gorzkie Żale, odmówione zostały Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia, nie zabrakło śpiewów pasyjnych i maryjnych - powiedziała Barbara Nowak, legionistka. Modlitwę prowadził ks. wikariusz Rafał Cudziło, kierownik duchowy Legionu Maryi. O  muzyczną oprawę zadbała zaś parafialna schola i sami legioniści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL