Nowy numer 44/2020 Archiwum

Noc Konfesjonałów w diecezji sandomierskiej

Podajemy informację o miejscach w diecezji, w których w najbliższe dni do późnych godzin wieczornych będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Noc Konfesjonałów, organizowana po raz kolejny w Wielki Piątek, to możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w Wielkim Poście. Chodzi przede wszystkim o wyjście naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W czasie Triduum Paschalnego w wielu kościołach naszej diecezji będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej nawet w godzinach nocnych.

Sandomierz - kościół pw. Ducha Świętego przy ul. Opatowskiej spowiedź w Wielki Piątek od godz. 19 do godz. 7 w Wielką Sobotę. W innych kościołach Sandomierza spowiedź święta w Wielki Piątek do momentu zakończenia wieczornej adoracji Chrystusa w grobie Pańskim.

Tarnobrzeg - we wszystkich kościołach na terenie miasta spowiedź święta w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 24.

Stalowa Wola - spowiedź w każdym kościele na terenie miasta w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 24.

Ostrowiec Świętokrzyski - spowiedź w każdym kościele na terenie miasta w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 24.

Janów Lubelski - w sanktuarium maryjnym spowiedź w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 23, w Wielką Sobotę - do godz. 12. W kościele pw. św. Jadwigi Królowej spowiedź święta w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 24.

Staszów - w kościele pw. św. Bartłomieja spowiedź w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 24, w kościele pw. św. Barbary spowiedź w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 24.

Połaniec - w kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych spowiedź w Wielki Czwartek do godz. 22, w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę spowiedź do godz. 2.

Rudnik nad Sanem - spowiedź w kościele pw. Trójcy Świętej w Wielki Czwartek do godz. 22, w Wielki Piątek - do godz. 23.

W kościołach parafialnych będzie okazja do spowiedzi po zakończeniu nabożeństwa wielkopiątkowego podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama