Nowy numer 32/2022 Archiwum

Śniadanie miejskie w Tarnobrzegu

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla osób ubogich, samotnych i bezdomnych.

Przy stołach zastawionych tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami z mieszkańcami miasta spotkali się biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, parlamentarzyści, władze Tarnobrzega na czele z prezydentem Dariuszem Bożkiem, radni oraz proboszczowie miejscowych parafii.

- Każde święta są dla mnie momentem, kiedy mogę być razem z bliskimi, z innymi osobami, by dzielić z nimi radość. Wielkanoc jest czasem wyjątkowej radości, wynikającej z faktu, iż dzieją rzeczy niespotykane, a taką jest zmartwychwstanie. Pamiątka powstania z martwych Chrystusa jest w każdym z nas i może się dziać każdego dnia. Te święta dają wiarę w narodziny czegoś lepszego, na przemianę nas samych, po to, by czynić dobro. I to jest moje zmartwychwstanie - mówił do zebranych prezydent Dariusz Bożek.

Śniadanie miejskie w Tarnobrzegu   Z mieszkańcami miasta spotkał się i złożył im życzenia bp Krzysztof Nitkiewicz. Marta Woynarowska /Foto Gość

- Wielkanoc mówi nam, żebyśmy nigdy nie porzucali nadziei, ale odnajdywali ją w zmartwychwstaniu Chrystusa. Ono zmienia spojrzenie na życie i śmierć, usuwa kamień zamykający grób, otwiera nowe drogi. Nawet jeśli coś legło całkowicie w gruzach, to z Chrystusem może odrodzić się na nowo, jak mityczny ptak feniks powstający z popiołów, symbolizujący Zmartwychwstałego. Życzę wszystkim, aby plany i nadzieje udało się zrealizować zgodnie z wolą Bożą - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz.

Przy stołach zasiadły osoby, o które na co dzień troszczy się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz ludzie ubodzy i samotni. Podkreślali oni, że takie spotkanie to dla nich chwila radości i bycia z innymi, której może braknąć w same święta. - Miło, że inni o nas pamiętają - mówiła jedna z osób zaproszonych na spotkanie.

Potrawy, w tym tradycyjny żurek z jajkiem i białą kiełbasą, sałatki, wędliny, babki i mazurki dla 200 osób przygotowała Spółdzielnia Socjalna „Konar”, którą w obsłudze zgromadzonych gości wspierali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

Organizatorami śniadania były takie instytucje, jak: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama