GN 42/2019 Archiwum

V Wielkanocny Festiwal

V Wielkanocny Festiwal Potraw i Rękodzieła Artystycznego odbył się w Gorzycach.

Wzięło w nim udział 23 wystawców, a atrakcją była wielkanocna zagroda szlachecko-kozacka, którą przygotowali członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Rekonstrukcyjnego „Lanca” wraz z młodzieżą z Ukrainy, która uczęszcza do Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach.

- Częstujemy gości znakomitymi broziakami, jajkami z chrzanem, własnoręcznie wypiekanym chlebem oraz kozacką zupą, którą spożywano na wojskowych obozach w okresie Wielkiej Nocy. Nasze menu jest skromne i proste, bo taka była też kuchnia polowa - wyjaśnił Wojciech Kasak ze stowarzyszenia.

Podczas festiwalu Gminy Ośrodek Kultury przeprowadził kilka konkursów. Najładniejszy tradycyjny stół przygotowało sołectwo Orliska, najlepiej zaaranżowane stoisko - sołectwo Gorzyce, a najsmaczniejsze potrawy - sołectwo Sokolniki.

- Każdego roku zaskakujecie mnie swoim potencjałem i kreatywnością. Jestem wam wdzięczny, że tak pięknie staracie się kultywować nasze tradycje związane z obchodami Wielkiej Nocy - powiedział wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Festiwalowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Na stoiskach można było kupić oryginalne ozdoby, biżuterię, stroiki, koszyczki wielkanocne oraz pisanki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama