Działań ratunkowych, składania mobilnej zapory przeciwpowodziowej oraz technik układania wałów przeciwpowodziowych uczyli się tarnobrzescy terytorialsi.
Były to kolejne zajęcia z reagowania kryzysowego, tym razem realizowane w okolicach przeprawy promowej w Tarnobrzegu.
W ramach szkolenia rotacyjnego, dzisiaj, tj. 14 kwietnia, żołnierze tarnobrzeskiej kompanii lekkiej piechoty z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku wzięli udział w ćwiczeniach z reagowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia przeprowadzono m.in. w miejscu przeprawy promowej. Wspólnie z druhami OSP i przedstawicielami Obrony Cywilnej z Tarnobrzega żołnierze uczyli się zasad prowadzenia działań przeciwpowodziowych. Zajęcia dotyczyły montażu mobilnej zapory wodnej, układania worków z piachem, rozwijania węża strażackiego oraz podstawowego zakresu ratownictwa medycznego (układanie poszkodowanych na desce oraz transport). Główna część szkolenia rozpoczęła się rano w obecności prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka.
Wspólne ćwiczenia to nauka nowych przedsięwzięć związanych z ratownictwem, ale również korzystanie z wiedzy instruktorskiej oraz umiejętności praktycznych druhów. To już kolejne szkolenie, podczas którego żołnierze wymieniają się doświadczeniem z innymi służbami w ramach dobrej współpracy w sytuacjach kryzysowych. Pomoc społeczności lokalnej to jedno z zadań terytorialsów w czasie pokoju.
To już kolejne szkolenie z zarządzania kryzysowego żołnierzy 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko. W poprzednim roku pododdziały niżańskiego batalionu prowadziły zajęcia z ratownictwa wodnego we Wrzawach i Gorzycach, miejscowościach kilkakrotnie nawiedzonych przez powodzie w ostatnich kilkunastu latach.