Nowy numer 41/2019 Archiwum

Diecezja sandomierska nagrodzi szczególnie zasłużone osoby

W tym roku po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda diecezji sandomierskiej "Dobrego Drzewa".

Nagroda przyznawana będzie w trzech kategoriach: ewangelizacji (szeroko rozumianej, także przez kulturę, naukę, sport itd.), społeczno-charytatywnej oraz świadectwa życia chrześcijańskiego.

Kandydaci zostaną wyłonieni przez Kapitułę spośród propozycji otrzymanych od osób i instytucji, które wskażą szczególnie zasłużone osoby, uzasadniając kandydaturę.

W związku z tym Kuria Diecezjalna w Sandomierzu prosi o nadsyłanie propozycji do 13 maja br. na adres: ul. Mariacka 7, 27-600 Sandomierz lub drogą elektroniczną na adres: kuriadiecezjalna@sandomierz.opoka.org.pl,

Nagroda jest wyrazem wdzięczności dla tych naszych sióstr i braci, a także instytucji wydających dobre owoce, z których wszyscy korzystają.

"Kościół przypomina starannie pielęgnowany sad, jakich wiele na sandomierskiej ziemi, w którym Boski Ogrodnik zbiera dorodne owoce" - napisał bp Krzysztof Nitkiewicz w dekrecie ustanawiającym nagrodę.  

Diecezja sandomierska nagrodzi szczególnie zasłużone osoby   Nagroda "Dobrego Drzewa". ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Nagroda ma formę umieszczonych obok siebie na bordowym tle dwóch medali z brązu. Pierwszy, z herbem diecezji sandomierskiej, nosi na obwodzie jej łacińską nazwę ”Dioecesis Sandomiriensis”. Drugi, przedstawiający bazylikę katedralną w Sandomierzu, opisany jest cytatem z Ewangelii w języku łacińskim: „Arbor bona fructus bonos facit” (Dobre drzewo wydaje dobre owoce, por. Mt 7,17).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL