Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzy spotkania aciesowe w Legionie Maryi

Trzy spotkania aciesowe w Legionie Maryi, czyli odnowienie przyrzeczeń legionowych w diecezji sandomierskiej.

Spotkania takie odbyły się  w parafii Waśniów, gdzie świętowano także 15 lat istnienia wspólnoty, w Janowie Lubelskim w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej oraz w Koprzywnicy w parafii Matki Bożej Różańcowej.

-  Głównymi punktami takich spotkań są zwykle zawiązanie wspólnoty, modlitwy wstępne, Różaniec, Eucharystia, modlitwa uwielbienia, konferencja tematyczna, agapa i czas świadectwa - wylicza ks. Rafał Cudziło, duchowy opiekun Legionu Maryi w sandomierskiej diecezji.

Podczas każdego Acies legioniści dokonują także duchowej adopcji dziecka poczętego.

Nowe wspólnoty legionowe tworzą się obecnie w Strzeglicach, Mydłowie i Dwikozach.

- Okres przygotowania do przyrzeczenia i wstąpienia do wspólnoty trwa trzy miesiące i połączony jest z cotygodniowymi spotkaniami. Do wspólnoty legionowej coraz częściej przystępują ludzie młodzi.  Wspólnie więc  cieszymy się z  legionowych ślubów i chrztów - dodała Kazimiera Malinowska, prezydent Komicjum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL