Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niżańscy terytorialsi mają nowego dowódcę

Nowym dowódcą 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko został ppłk Tomasz Janusz.

Przejął obowiązki po ppłk. Tomaszu Poninkiewiczu, który awansował na szefa sztabu 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ppłk Tomasz Janusz zawodową służbę wojskową rozpoczął w 21. kompanii rozpoznawczej w Rzeszowie na stanowisku dowódcy plutonu. Następnie w tej samej kompanii został jej dowódcą. Dwukrotnie przebywał na misji pokojowej w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie, a na przełomie 2009 i 2010 roku w Polskim Kontyngencie Wojskowym Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Po powrocie z misji kolejno zajmował stanowiska szefa sekcji operacyjnej w 21. Batalionie Logistycznym, zastępcy dowódcy 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich, kończąc przygodę z 21. BSP na stanowisku szefa sekcji rozpoznawczej w dowództwie tej brygady.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza. Kościuszki we Wrocławiu, następnie odbył studia II stopnia na kierunku socjologia zarządzania kryzysowego oraz studia podyplomowe z bezpieczeństwa wewnętrznego. Ponadto w czasie służby uczestniczył w wielu wojskowych kursach doskonalących oraz kwalifikacyjnych. W 2018 roku ukończył kurs kwalifikacyjny dowódców batalionów w Akademii Sztuki Wojennej.

Ppłk Tomasz Janusz jest doświadczonym oficerem, posiadającym szeroki zakres wiedzy w dowodzeniu i zarządzaniu pododdziałami oraz podległym personelem. Ponadto sprawdził się praktycznie w działaniach bojowych w ramach odbytych misji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama