GN 41/2019 Archiwum

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Michał Rusinek, sekretarz Wisławy Szymborskiej, spotkał się z młodzieżą w Stalowej Woli.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Michał Rusinek, autor takich książek, jak „Wierszyki domowe”, „Wierszyki rodzinne”, „Zaklęcie na w”, „Jak robić przekręty. Poradnik dla dzieci”, „Jaki znak Twój” oraz „Mały Chopin” - tym razem opowiedział o swojej książce „Pypcie na języku”.

To zbiór anegdot wziętych z życia autora, dla których punktem wyjścia jest niefortunnie użyte słowo ( „Awaria toalety. Prosimy załatwiać się na własną rękę”, „Organizujemy sylwestry. Dowolne terminy”) czy jakaś zagadka językowa („Zakaz dobijania dziobem”, „100 gramów drakuli”).

Michał Rusinek był sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Obecnie prowadzi fundację jej imienia. Pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wykłada teorię literatury i retorykę.

Przetłumaczył m.in. wszystkie wiersze dla dzieci A.A. Milne'a, powieść „Piotruś Pan i Wendy” J.E. Barriego i kilka książek o misiu Paddingtonie Michaela Bonda, a także libretta dwóch musicali. Jest także autorem tekstów piosenek dla Grzegorza Turnaua i Anny Marii Jopek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL