Nowy numer 3/2021 Archiwum

Konkurs "Do hymnu" w Rudniku nad Sanem

Przesłuchanie w ogólnopolskim konkursie pod hasłem "Do hymnu" odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II Rudniku nad Sanem.

- W konkursie chodzi o uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie wspólnoty narodowej w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”. Jesteśmy jedyną szkołą w gminie, która przystąpiła do drugiej edycji konkursu. Nosimy imię św. Jana Pawła II, co zobowiązuje. Dlatego też zgłosiliśmy się do konkursu na najpiękniejsze wykonanie narodowego hymnu - powiedziała dyrektor szkoły Lucyna Pizu.

Składający się z kilkudziesięciu uczniów chór pod dyrekcją nauczyciela muzyki Agnieszki Gałdyś zaśpiewał a cappella trzy utwory:  Hymn Państwowy, „Rotę” oraz „Gaude Mater”. Nagranie zostało zarejestrowane i przesłane do jury.

Wykonanie tych pieści przebiegało w uroczystej atmosferze. Szkoła przybrała narodowe barwy, uczniowie biało-czerwone kokardy. Obecny był też burmistrz Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski.

Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Wyniki będą znane do 11 czerwca 2019 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama