Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień Animatora Kultury

Już po raz siedemnasty zostały wręczone nagrody powiatu stalowowolskiego dla wyróżniających się w 2018 roku animatorów kultury i sportu.

- Podczas gali w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli uhonorowano osoby, które osiągnęły sukcesy w kulturze i sporcie, a dzięki swojej pasji, pracy i działalności przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji tych dwóch dziedzin, nie tylko w powiecie, ale również w całym kraju i poza jego granicami - powiedział Tomasz Wosk ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2018 roku otrzymał Mieczysław Paruch - trębacz, dyrygent, nauczyciel gry na instrumentach dętych, wieloletni kierownik kapeli ludowej i kapelmistrz orkiestr dętych w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Nagroda Twórca - Osobowość Roku 2018 trafiła zaś do Marka Gruchoty, wieloletniego dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Aneta Zakrzewska z kolei, założycielka i prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Gwoźdźcu, została Animatorem Kultury 2018,  a Teresę Kowalik - Gąskę  doceniono nagrodą w kategorii Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych 2018.

Nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2018 roku otrzymał Bogdan Dziuba - utytułowany biegacz, zdobywca m.in. medali mistrzostw świata i mistrzostw Polski. Z jego inicjatywy powstał Stalowowolski Klub Biegacza.
Sportowcem Roku 2018 został zaś Szymon Żywko - reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego "Victoria" Stalowa Wola, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 800 m, 1500 m, 3000 m oraz na 1500 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

 Trenerem Roku 2018  wybrano Pawła Kunysza - trenera i twórcę klubu „Kaito”, specjalizującego się w brazylijskim jiu - jitsu. W ubiegłym roku jego podopieczni zdobyli 16 medali na zawodach Mistrzostw Świata, Europy, Polski. 

Nagroda w kategorii Animator Sportu 2018 przypadła w udziale Krzysztofowi Chrustowskiemu - prezesowi Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpacie, nauczycielowi w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, organizatorowi wielu imprez sportowych aktywizujących i integrujących środowisko osób niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL