Nowy numer 41/2019 Archiwum

Warsztaty o uzależnieniach

"Odzyskaj swoją wolność" to temat warsztatów o uzależnieniach, które zorganizowało Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie oraz parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

W programie były dwie konferencje („Umiejętność obrony swoich praw – asertywność” i „Identyfikacja postaw wobec obrony swoich praw”) oraz psychologiczne warsztaty („Postawy szacunku wobec siebie i innych”).

- Ich celem jest ukazanie różnego rodzaju uzależnień i sposobów radzenia sobie z nimi i wychodzenia z nich, czyli pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym w odzyskaniu szczęścia i wolności, jak również danie wskazówek takim osobom - wyjaśniła Jadwiga Zynwala z KCPR w Stalowej Woli.

Z warsztatów skorzystało prawie 60 osób, w tym wielu młodych ludzi, którzy przyjechali z odległych parafii diecezji, w tym Janowa Lubelskiego, Huty Deręgowskiej, a nawet Rzeszowa. Warsztaty poprowadził  o. Adrian Loryś OFM, psychoterapeuta, który sprawami uzależnień zajmuje się od 20 lat.

– Trzeba bronić granic swojej wolności, bronić je nie tylko przed silniejszymi i dominującymi, ale też przed samym sobą. Najczęściej na ograniczanie takiej wolności reagujemy agresją lub wycofaniem. Trzeba jednak nauczyć się być asertywnym – podkreślił o. Adrian.

Uczestnicy warsztatów wzięli udział w Eucharystii, którą odprawili wspólnie o. Adrian Loryś i ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Zakończyła je zaś Koronka do Bożego Miłosierdzia. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek, coś na słodko oraz kawę i herbatę. Spotkanie zasponsorowali ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz i Urząd Miasta w Stalowej Woli.
 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 7 kwietnia br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL