Nowy numer 42/2019 Archiwum

Terytorialsi dla seniorów

Trzyosobowy zespół żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej stworzył urządzenie, które zadba o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów.

Projekt powstał dzięki współpracy, jaką nawiązaliśmy podczas służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Takimi działaniami chcemy pokazać, że wspieramy seniorów. Można powiedzieć, że to praktyczna realizacja misji naszej formacji, którą jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności - podkreśla szer. Paweł Goclon, przedstawiciel zwycięskiego zespołu.

Trzyosobowy zespół żołnierzy 3. PBOT stworzył urządzenie, które zadba o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów. Rozwiązanie, które odpowiada na liczne potrzeby osób starszych i instytucji miejskich, okazało się najlepsze ze wszystkich projektów powstałych podczas dwudniowego "Smart Medius Hackathon" w Rzeszowie.

Urządzenie opracowane przez zespół terytorialsów jest po pierwsze proste w użytkowaniu. - Osoby starsze mają czasami problem, żeby wejść w otaczającą nas zewsząd technologię, mają problem z dostępem do informacji, stąd nasza propozycja, czyli strażnik domowego ogniska. Urządzenie kontroluje, czy w domu jest wszystko w porządku, zapewnia możliwość uzyskania pomocy ze strony instytucji czy też naszego systemu - wyjaśnia szer. Paweł Goclon, żołnierz 3. PBOT, członek trzyosobowego zespołu, który wygrał hackathon.

- Zainteresowanie projektem było bardzo duże już podczas samego maratonu. Pomoc mieszkańcom wpisana jest w naszą służbę, cieszymy się, że możemy im pomagać nie tylko w sytuacjach zagrożenia życia, ale także w ten sposób - mówi mł. chor. Daniel Kowal z 3. PBOT.

Główną nagrodę - 7 tys. zł - zwycięski zespół przekazał na Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Podkarpacki, którego tradycje kultywują w ramach służby żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT.

"Smart Medius Hackathon" odbył się w Rzeszowie, który od czerwca 2015 r. wdraża ideę "smart city", czyli inteligentnego miasta. Główne założenie smart city zakłada tworzenie przez miasto i jego mieszkańców z pomocą nowych technologii sprawnego organizmu.

"Smart Medius Hackathon" to wydarzenie, podczas którego powstają nowe rozwiązania z obszaru medycznego z uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Rzeszowa. Inicjatywę zapoczątkowało Centrum Medyczne "Medyk" we współpracy z miastem Rzeszów (Rzeszów Smart City). Założeniem przedsięwzięcia jest skupienie ludzi z branży: informatyków, grafików, inżynierów oraz pasjonatów oprogramowania w celu stworzenia praktycznego programu z zakresu ochrony zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL