Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dziś i jutro zbiórka żywności dla potrzebujących

Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się do XVI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Od 29 do 30 marca wolontariusze Caritas będą zbierali produkty dla ubogich.

Święta Wielkiejnocy to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest obecność drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Diecezjalna Caritas chce dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Zbiórka odbywać się będzie w piątek i sobotę, 29-30 marca. Chodzi o pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp.

Żywność zebrana w czasie XVI Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin i osób samotnych z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do naszej Caritas. W zbiórce weźmie udział około 650 wolontariuszy.

Wolontariusze będą dyżurować w sklepach i supermarketach w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Samborcu, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Opatowie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Godziny dyżurów wolontariuszy w sklepach: 

  • piątek: 16.00-20.00
  • sobota: 9.00-14.00.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama