GN 42/2019 Archiwum

Dziś i jutro zbiórka żywności dla potrzebujących

Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się do XVI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Od 29 do 30 marca wolontariusze Caritas będą zbierali produkty dla ubogich.

Święta Wielkiejnocy to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest obecność drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Diecezjalna Caritas chce dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Zbiórka odbywać się będzie w piątek i sobotę, 29-30 marca. Chodzi o pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp.

Żywność zebrana w czasie XVI Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin i osób samotnych z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do naszej Caritas. W zbiórce weźmie udział około 650 wolontariuszy.

Wolontariusze będą dyżurować w sklepach i supermarketach w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Samborcu, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Opatowie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Godziny dyżurów wolontariuszy w sklepach: 

  • piątek: 16.00-20.00
  • sobota: 9.00-14.00.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama