Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowa hala produkcyjna w Stalowej Woli

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. będzie inwestorem nowej hali produkcyjno-magazynowej w Stalowej Woli.

Hala, o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw.  zostanie zbudowana dla  potencjalnych inwestorów w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park „Wisłosan”.

Jej koszt to prawie 24 mln złotych. W powstającym obiekcie, zaprojektowanym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, 10 tys. m kw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach, odpowiednio, 5 tys., 3 tys. i 2 tys. m kw.

Na działce przy ulicy L.Tołwińskiego w Stalowej Woli, gdzie hala powstaje, zbudowany też będzie parking z dwustoma miejscami postojowymi.

- Hala w Stalowej Woli jest jedną z kilku inwestycji, które prowadzimy na obszarach, za które w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji odpowiadamy. Ich łączna wartość przekracza już znacznie 100 milionów złotych - powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A.

Dziś wbito pierwsze łopaty pod budowę hali. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2019 roku. Oznacza to, że firmy będą mogły rozpocząć działalność już od 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama