Nowy numer 43/2020 Archiwum

"24 godziny dla Pana" w Sandomierzu

W diecezji sandomierskiej, w kościele Świętego Ducha w Sandomierzu, będzie można przez całą dobę skorzystać z sakramentu pokuty oraz adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Ojciec Święty Franciszek w bulli "Misericordiae Vultus" z kwietnia 2015 r. podkreślał, że wiele osób powraca dziś do sakramentu pojednania i odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, „aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”. Papież zachęcał do rozpropagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach.

Idąc za zachętą papieża Franciszka, w diecezji sandomierskiej przed IV niedzielą Wielkiego Postu nieprzerwanie przez 24 godziny, od piątku 29 marca od godziny 17.00, do soboty 30 marca do godz. 17.00 w kościele pw. Świętego Ducha przy ul. Opatowskiej w Sandomierzu będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu oraz będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

Hasłem tegorocznej akcji są słowa: „Ty udzielasz przebaczenia”.

Zapraszamy wiernych z Sandomierza i okolic, którzy pracują do późnych godzin nocnych i żyją w zabieganiu i trosce o codzienne sprawy, aby w czasie akcji „24 godzin dla Pana” skorzystali z tej możliwości i duchowo dobrze przygotowali się do Świąt Wielkanocnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama