Nowy numer 43/2020 Archiwum

Językowy konkurs w Jeżowem

IX Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego i Języka Angielskiego odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem.

Konkurs przebiegał pod hasłem „Języki integrują”, a  skierowany był do uczniów  trzecich klas gimnazjalnych oraz VII i VIII klasy szkół podstawowych.

W tegorocznej jego edycji wzięło udział 13 szkół z różnych zakątków Podkarpacia: z Bojanowa, Cholewianej Góry, Górna, Grobel, z Jaty, Kamienia, Łętowni, Nowosielca, Nowej Sarzyny, Starego Nartu, Wólki Łętowskiej i oczywiście Jeżowego, które reprezentowały trzy szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeżowem Podgórzu, Zespół Szkół w Jeżowem Centrum oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeżowem Kameralnem.

W sumie swoje lingwistyczne umiejętności sprawdziło 60 uczestników: 39 osób w konkursie z języka angielskiego (13 zespołów) oraz 21 osób w konkursie z języka niemieckiego (21 zespołów).

W jury konkursu  zasiadali nauczyciele szkół uczestniczących w konkursie, a  prowadzącymi rozgrywki językowe były uczennice: Faustyna Korzępa i Monika Drzymała.

W konkursie języka angielskiego zwyciężyli uczniowie z Bojanowa przed Nową Sarzyną i  Górnem. Wśród młodych germanistów z kolei najlepsi okazali się uczniowie z Kamienia przed Starym  Nartem i  drużyną z Jeżowego Podgórza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama