Nowy numer 45/2019 Archiwum

Początek "Wisły 2" w Zalesie Gorzyckim

Inwestycja "Wisła 2", czyli rozbudowa prawego brzegu Wisły oraz lewego - Sanu i Łęgu rozpoczęta.

Państwowe Gospodarstwo Wodne - Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przekazało plac budowy, ponad 16 km wałów, wykonawcy tego kosztownego (79 mln złotych), ale jakże ważnego dla spokojnego życia mieszkańców zadania.

- Inwestycja ochroni mienie i ludzi na obszarze 9750 km kw. w powiatach tarnobrzeskim i stalowowolskim, zamieszkałym przez oprawie 19 tys. osób. Prace budowlane będą polegały między innymi na podwyższeniu i poszerzeniu wałów oraz wykonaniu przesłony przeciwfiltracyjnej na czterech odcinkach istniejących wałów przeciwpowodziowych Wisły, Sanu i Łęgu - wyjaśniła Małgorzata Wajda, dyrektor Rzeszowskiego Zarządu Gospodarki Wodnej.

- Przebudowa wałów jest bardzo ważna nie tylko dla gminy Gorzyce, ale też dla Zaleszan i Grębowa. Te tereny ten wał bowiem chroni. Inwestycja obejmuje też budowę dróg serwisowych, które zapewnią, w razie zagrożenia, szybki dojazd służbom ratowniczym - zapewnił  Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Symboliczne pierwsze łopaty w wał przeciwpowodziowy w Zalesiu Gorzyckim, miejscowości, która dotkliwie ucierpiała w wielkich powodziach w 2001 i 2010 roku, wbili między innymi Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Inwestycja, która zakończona zostanie w grudniu 2020 roku, przewiduje też zamontowanie 300 budek dla ptaków i nietoperzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama