Nowy numer 48/2020 Archiwum

Piłkarska umowa

Akademia Piłkarska Stalowa Wola i "Stal" Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna podpisały umowę o współpracy.

Umowa, która podpisana została na obiektach budowanego właśnie w Stalowej Woli Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, dotyczy długofalowego rozwoju „Stal” PSA opartego przede wszystkim na wychowankach i mieszkańcach regionu.

- Jako miasto bierzemy odpowiedzialność nie tylko za stworzenie profesjonalnego ośrodka szkoleniowego, ale też za zawodową drużynę piłkarską „Stal” Stalowa Wola. Patrzymy na jej rozwój w wieloletniej perspektywie, dlatego poważnie myślimy o szkoleniu również dzieci i młodzieży - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Rozmowy przed samym podpisaniem umowy były długie, bo trwały ponad rok.

- Akademia będzie szkolić młodzież w wieku od 3 do 13 lat, a potem przekaże zawodników klubowi. Otworzy też trzy ośrodki poza Stalową Wolą. W szkoleniu będą pomagać trenerzy i zawodnicy „Stali” - dodał prezes „Stal” Stalowa PSA Mateusz Nowak.

Obecnie w Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola ośmiu trenerów szkoli aż 220 zawodników.

- Będziemy się starać, aby jak najwięcej młodych piłkarzy z regionu zasilało pierwszą drużynę „Stali”. Naszym największym na razie sukcesem jest wywalczenie drugiego miejsca w Polsce w turnieju „Z podwórka na stadion” - zapewnił Michał Czubat, prezes Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama