Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dwa brązy Krzysztofa Żyłki

Z dwoma brązowymi medalami, zdobytymi we Włoszech, wrócił Krzysztof Żyłka, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Tenisista wywalczył je podczas Pro Touru - Lignano 2019, pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

W fazie grupowej w klasie 4 turnieju indywidualnego zawodnik z Tarnobrzega swój pierwszy mecz z Koreańczykiem Kyeonghun Lee przegrał 0:3, ale już dwa kolejne ze Słowakiem Borisem Travnickiem i Włochem Elią Bernardim wygrał, zdecydowanie pokazując swoją przewagę.

W kolejnej rundzie pokonał 3:0 Słowaka Andreja Meszarosa, a w ćwierćfinale po zaciętej walce wygrał 3:1 z kolegą z drużyny Rafałem Lisem.

W walce o wejście do finału przegrał po wyrównanym, zaciętym i dramatycznym meczu 2:3 z zawodnikiem z Tajlandii - Wanchai Chaiwut.

Dwa brązy Krzysztofa Żyłki   Zwycięskie ekipy w turnieju drużynowym. IKS Jezioro Tarnobrzeg

W turnieju drużynowym w klasie 4, w fazie grupowej, pokonali po 2:0 wraz z parterem z drużyny Rafałem Lisem ekipy Izraela (Shmuel Ben Asor/David Gabriel) i Rumunii (Petru Ifrosa/Ioan Dirlea).

W kolejnej rundzie mieli wolny los, ale w walce o finał ulegli drużynie z Tajlandii 1:2, w której zagrali Wanchai Chaiwut i Niyom Nachai.

Reprezentacja Polski łącznie z włoskiego Pro Touru przywiozła 16 medali (9 z turnieju indywidualnego i 7 z turnieju drużynowego) i zajmuje drugie miejsce w kwalifikacji medalowej po Wielkiej Brytanii, a przed Niemcami i Ukrainą.

Kolejne turnieje międzynarodowe odbędą się w maju w Lasko na Słowenii oraz po 10 latach przerwy na przełomie maja i czerwca w Cetniewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama