Nowy numer 46/2019 Archiwum

Stalowa Wola: słodki św. Kazimierz

Już tylko 10 dni pozostało do zakończenia konkursu "Ciastko św. Kazimierza", który ogłosiła parafia Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

Święty Kazimierz to drugi patron tej parafii. - Od kilku lat chcemy ożywić jego kult poprzez konkursy plastyczne dla dzieci oraz cukierniczy dla pań, którym zaproponowaliśmy wykonanie „Ciastka św. Kazimierza” - mówi ks. Krzysztof Kida, proboszcz.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, który zakończy się 24 marca, zgłoszone ciasta są oceniane przez komisję, która przede wszystkim zwraca uwagę na to, czy zostało ono wykonane samodzielnie.

Zwycięski wyrób przechodzi do drugiego etapu. - Przepis na niego otrzymują rodzice dzieci, które należą do parafialnej scholi. Zwycięskie ciasto jest wypiekane i sprzedawane podczas parafialnego kiermaszu z okazji odpustu ku czci Opatrzności Bożej, a uzbierane w ten sposób pieniądze przeznaczamy na letni wypoczynek dzieci i młodzieży z parafii - wyjaśnia ks. Mariusz Kusiak, wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, odpowiedzialny w tym roku za prawidłowy przebieg konkursu.

W ubiegłym roku konkurs wygrała Małgorzata Szczepańska za „Sernik królewicza”.

Pomysłodawcami obu konkursów, plastycznego i cukierniczego, byli proboszcz ks. Krzysztof Kida i były wikariusz parafii Opatrzności Bożej ks. Piotr Klocek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama