Tarnobrzeżanin w mistrzowskiej formie

Tarnobrzeski tenisista stołowy był bezkonkurencyjny i zdobył kolejne mistrzostwo Polski.

W hali widowiskowo-sportowej w Kwidzynie rozegrano 7. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Janusz Malarz, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, zwyciężył w kategorii 75-79 lat. W turnieju w fazie grupowej wygrał swoje pojedynki i pokonał 3:0 Józefa Rutkowskiego z Grudziądza, 3:1 - Zdzisława Orzechowskiego z Łowicza oraz również 3:1 - Sylwestra Glinieckiego z Elbląga. W ćwierćfinale zawodów pokonał Mariana Gęsickiego z Działdowa, a w półfinale wygrał po zaciętym meczu z „numerem jeden” w tej kategorii - Henrykiem Glurą z Bydgoszczy. W finale, w którym zmierzył się z Eugeniuszem Góreckim z Gdańska, pokazał pełnię swej mistrzowskiej klasy, zwyciężając konkurenta 3:0.

W turnieju tym 78-latek z Tarnobrzega zdobył kolejne 250 punktów. W Ogólnopolskim Rankingu Weteranów w sezonie 2018/2019 w kategorii 75-79 lat, po siedmiu Turniejach Grand Prix Polski, Janusz Malarz jest na wysokim 4. miejscu. Wciąż ma bardzo realne szanse, by znaleźć się w trójce najlepszych zawodników w klasyfikacji ogólnej, do rozegrania pozostały bowiem jeszcze dwa turnieje z cyklu Grand Prix Polski. Trzymajmy kciuki za tarnobrzeżanina.