Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Ks. prał. Marian Balicki zginął w wypadku

Dnia 5 marca 2019 r. w wypadku samochodowym zginął ks. prał. dr Marian Balicki, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli.

Ks. Marian Balicki urodził się 13 lutego 1952 w Dobkowicach (Archidiecezja Przemyska). Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w Przemyślu w latach 1971-1977. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 5 czerwca 1977 r.

Uzyskał tytuł magistra teologii na KUL w 1993 r., następnie licencjat z pedagogiki rodziny w 1994 r. Doktorat uzyskał na Wydziale Teologii KUL w Lublinie, z teologii pastoralnej

Jako wikariusz pracował w parafii: Stobierna, w Stalowej Woli w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski oraz w Nowej Dębie w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Jako proboszcz posługiwał w parafii: Tarnobrzeg-Wielowieś, w Nisku w parafii pw. św. Józefa i od 2008 r. w Stalowej Woli w parafii pw. Św. Floriana.

Pełnił przez dwie kadencję urząd Dziekana Dekanatu Nisko (1992 -2008), od 2018 r. był Wicedziekanem Dekanatu Stalowa Wola.

Został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli w 1993 r. oraz uhonorowany godnością Kapelana honorowego Jego Świątobliwości w 2002 r.

Ks. Marian Balicki był diecezjalnym duszpasterzem środowisk twórczych. Animatorem życia religijnego i kulturowego. Szczególną jego pasją stała się poezja, o której mówił: „Poezja moja jest pieśnią serca kochającego Boga i człowieka. Śpiewam ją na kolanach ciągle szukając najpiękniejszych słów i dźwięków”. Wydał kilka książek ze swoją twórczością poetycką.

Exporta do parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli i Msza św. żałobna odbędzie się w piątek, 8 marca 2019 r. o godz. 15.00.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę, 9 marca 2019 r. o godz. 11.00 w parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli.

Po Mszy św. przejście konduktu pogrzebowego ulicami miasta na cmentarz komunalny.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL