Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wolontariusze potrzebni od zaraz

Klub Wolontariusza działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli poszukuje chętnych do pomocy uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.

- Chodzi o pomoc w nauce czytania, odrabianiu zadań domowych, przygotowaniu do kolejnych lekcji czy powtórzeniu materiału przed sprawdzianem. Poszukujemy odpowiedzialne osoby, które zrobiłby to nieodpłatnie. Jest to też doskonała możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, rozwijania umiejętności interpersonalnych, zdobycia cennego doświadczenia oraz spędzenia czasu kreatywnie i aktywnie - zachęca Beata Jucha, koordynator Klubu Wolontariusza.

Każdy wolontariusz weźmie udział w szkoleniu, podpisze porozumienie o współpracy i zapozna się ze swoimi uprawnieniami i obowiązkami. Otrzyma też zaświadczenia o podjęciu takich prac.

Klub Wolontariusza przy MOPS w Stalowej Woli działa od 2014 roku. Zrzesza od 40 do 50 członków, głównie młodych ludzi, którzy troszczą się o niepełnosprawnych, starszych, pomagają w organizacji pikników czy akcji charytatywnych.

- Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia z uczniami chociażby dziś. Chętni już czekają. Brakuje nam „tylko” wolontariuszy - dodała pani Beata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL