Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaiskrzy na ulicach

Wkrótce elektryczne autobusy zdominują miejską komunikację w Stalowej Woli.

Ich udział w ogólnej licznie autokarów Miejskiego Zakładu Komunalnego ma sięgnąć aż 75 proc.

Obecnie MZK posiada 10 takich pojazdów (wykonują 45 proc. wszystkich przewozów), które szybko zdobyły sobie sympatię podróżnych z powodu komfortu jazdy. Niedługo zakład wzbogaci się o kolejne cztery elektryczne autobusy. Zwiększona zostanie także liczba miejsc do ich ładowania.

Autobusy zostaną kupione w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w gminie Stalowa Wola”. Jego koszt to ponad 9,6 mln złotych, w tym 2 mln miasto zamierza pozyskać z funduszy unijnych.

- Całkowitą elektryfikacją obejmiemy linie nr 1, 4, 17, które są kluczowe z punktu widzenia obsługi komunikacji miejskiej - zapowiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wymiana autobusów spalinowych na elektryczne nie tylko polepszy czystość powietrza w mieście, ale ma również ekonomiczny wymiar. W grudniu ubiegłego roku na przykład koszty energii w autobusie elektrycznym wyniosły 0,75 zł, a w autobusie spalinowym - 1,36 złotych (dane dotyczą 1 km jazdy).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL