Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarła s. Marianna Maksymiliana Urbańczyk

W latach 1996-2002 była przełożoną generalną Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego.

S. Marianna zmarła w wieku 65 lat. Urodziła się 9 kwietnia 1954 r. w miejscowości Krzewa w parafii Jasieniec Iłżecki. Do Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego wstąpiła 6 marca 1972 roku. W 1984 roku złożyła śluby wieczyste. Posługując w zgromadzeniu, była zakrystianką, katechetką, organistką, ekonomką i przełożoną domów zakonnych. W latach 1996-2002 była przełożoną generalną, a wtedy zgromadzenie otrzymało zatwierdzenie na prawie papieskim.

Ostatnią placówką s. Maksymiliany była posługa przełożonej domu oraz organistki w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Następnie przebywała w domu generalnym w Sandomierzu.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w czwartek, 21 lutego o 12.00, w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu. Po Mszy św. złożenie ciała na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL