Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zmarła s. Marianna Maksymiliana Urbańczyk

17 lutego w wieku 65 lat zmarła s. Marianna Maksymiliana Urbańczyk ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. W latach 1996-2002 była przełożoną generalną zgromadzenia.

Siostra Maksymiliana urodziła się 9 kwietnia 1954 r. w miejscowości Krzewa w parafii Jasieniec Iłżecki. Do zgromadzenia wstąpiła 6 marca 1972 roku. Pierwszą profesję zakonną złożyła w Sandomierzu 16 lipca 1975 roku, a śluby wieczyste - w roku 1984 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W zgromadzeniu pełniła zadania: zakrystianki, katechetki, organistki, ekonomki. Kilkakrotnie była przełożoną domu, a w latach 1996-2002 - przełożoną generalną zgromadzenia. Podczas jej kadencji ojciec założyciel ks. Antoni Rewera został beatyfikowany, a zgromadzenie otrzymało zatwierdzenie na prawie papieskim. Ostatnią placówką działalności apostolskiej s. Maksymiliany była 6-letnia posługa przełożonej domu oraz organistki w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Następnie przebywała w domu generalnym w Sandomierzu.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we czwartek 21 lutego o godz. 12 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu. Po Mszy św. nastąpi złożenie ciała na cmentarzu katedralnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama