Nowy numer 42/2019 Archiwum

Planszówki wracają do łask

Tradycyjne gry planszowe promowano w Stalowej Woli podczas II Stalowego Grania.

Miejsce do zorganizowania tej imprezy udostępniło Samorządowe Liceum Ogólnokształcące.

- Pierwsze Stalowe Granie zorganizowaliśmy rok temu. Było duże zainteresowanie. W tym roku postanowiliśmy dalej propagować gry planszowe, ponieważ może w nie grać cała rodzina, wymagają trochę myślenia, koncentracji i spostrzegawczości. Uczą walki fair. Gry planszowe to nie tylko popularny Chińczyk, są ich setki o różnym poziomie zaawansowania - powiedziała Magdalena Głowacka ze Stowarzyszenia Stal Fiction, które zorganizowało II Stalowe Granie .

Wśród zwolenników gier planszowych, którzy rozsiedli się przy stołach na szkolnym korytarzu, dominowali młodzi ludzie. Szymon, Mateusz i Marcel grali w Neuroshimę, planszową grę wojenną.

- Jest to gra dla każdego, tylko wcześniej trzeba zapoznać się z jej zasadami. Trochę strategiczna - wyjaśnił Szymon.

Gry planszowe   Gry planszowe
Można było zobaczyć słynne stare konsole
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Jesteśmy zwolennikami gier planszowych. Są spoko. Czasami nawet lepsze od komputerowych, bo nie grasz sam. Widzisz przeciwnika, spotykasz kolegów i wszytko dzieje się w rzeczywistym świecie - dodał Mateusz.

- Problem jedynie w tym, że nie zawsze łatwo znaleźć chętnego do grania w planszowe gry - mówił Marcel.

Oprócz gier planszowych uczestnicy II Stalowego Grania mogli też zobaczyć, jak wyglądają kultowe komputery Atari czy Commodore.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • mc2
    10.03.2019 19:06
    Pewnie, że wracają. Co weekend rozgrywamy partyjkę Gimatriksa z przyjaciółmi. To dość trudna gra słowno- liczbowa, wymaga myślenia i dużego zasobu słownictwa.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL