Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie ma czasu na nudę

Zimowe ferie przywitały uczniów z Podkarpacia zupełnie niezimową pogodą.

Kto zatem nie wyjechał w góry, póki co śnieżnego szaleństwa nie będzie mu dane zaznać. Na nudę jednak z pewnością nie można narzekać, przynajmniej w Tarnobrzegu. Całą masę propozycji ciekawego i nietuzinkowego sposobu na spędzenie wolnego czasu przygotowały Miejska Biblioteka Publiczna, Tarnobrzeski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000.

W akcję „Zima w mieście” tradycyjnie zaangażowane są wszystkie agendy oraz filie biblioteki. Oddział dla dzieci w głównym budynku zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku na zajęcia literacko-plastyczne, rozpoczynające się o godz. 11. Tematyka zabaw naturalnie dotyczy zimy i bohaterów „zimowych” baśni i książek. Nawet w dzień św. Walentego zagości zimowy akcent, uczestnicy zajęć będą bowiem tworzyć śniegową walentynkę. Również filie zapraszają codziennie na zajęcia plastyczne, czytanie książek, zabawy, gry i quizy.

W Tarnobrzeskim Domu Kultury natomiast interesujące propozycje znajdą mali i troszkę starsi adepci różnych dziedzin sztuki - plastyki, muzyki i teatru. Będzie bowiem można zapoznać się z tworzeniem komiksu, pracą w glinie, poznać tajniki studia nagrań oraz podstawy śpiewu, instruktorzy wprowadzą w arkana teatralne, ucząc emisji głosu oraz prawidłowego operowania gestem. Ponieważ wciąż jeszcze mamy zapusty, a zatem nie może zabraknąć także hucznego balu, na który TDK zaprasza dzieci 17 lutego na godz. 14. W programie oprócz tańców, będą karnawałowe zabawy, malowanie twarzy. Natomiast 21 lutego w domu kultury będzie można zobaczyć spektakl „Król lasu” w wykonaniu aktorów Teatru Banasiów z Warszawy (wejściówki można odebrać od 16 lutego).

Ferie z przyrodą proponuje natomiast Centrum Natura 2000. Obok czytania przyrodniczych bajek, zajęć naukowych, poświęconych m.in. zjawisku smogu, z którym boryka się wiele miejscowości w Polsce, w tym także Tarnobrzeg, odbędą się spotkania z przyrodnikami, fotografami - Łukaszem Milanowskim i Moniką Ogorzałek, spacery po parku w poszukiwaniu śladów zwierząt. Natomiast w środę 20 lutego centrum organizuje wycieczkę do Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona dlatego chętni proszeni są o telefoniczne (numer 531 142 000) zgłaszanie rezerwacji.

O kondycję fizyczną, ale i umysłową zadba MOSiR, który zachęca do udziału w zajęciach aerobiku, nauce tańca solo-latino. Klub Szachowy działający przy ośrodku proponuje natomiast gimnastykę dla szarych komórek, czyli naukę jednej z najszlachetniejszych gier - w szachy.

Szczegółowy program wszystkich zajęć można znaleźć na stronie urzędu miasta http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/ferie-w-miescie,1822.html

Również w innych miejscowościach o ciekawe oferty wypoczynku zadbały samorządowe instytucje. Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku proponuje np. zajęcia z robotyki, warsztaty gotowania, graficzne czy naukę tańca mażoretkowego. Dokładne informacje można znaleźć na stronie centrum http://nck.cal24.pl/

W Stalowej Woli na zajęcia feryjne zapraszają dzieci i młodzież Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza, Miejski Dom Kultury oraz Spółdzielczy Dom Kultury. Szczegóły na stronach instytucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL