Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będzie ładniej

Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji terenu położonego przy skrzyżowaniu ulic Kopernika i Sikorskiego w Tarnobrzegu.

Mieszkańcy pobliskich bloków z niepokojem śledzili wycinkę drzew rosnących ma zaniedbanym skwerze.

- Wracając wczoraj z pracy zobaczyłem pustkę, zniknęło kilka starcy drzew i brak żywopłotów. Przyznaję, że mnie to zaskoczyło in minus, zwłaszcza, że ostatnio panowie zajmujący się tzw. pielęgnacją drzew znowu się uaktywnili. Nie wiedziałem, że te działania wiążą się z remontem terenu obok Lukullusa - mówi mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Kopernika.

Rozpoczęte prace prowadzone są w ramach realizacji inwestycji „Budowa skweru przy skrzyżowaniu ulic Kopernika i Sikorskiego”, będącej jednym z trzech etapów projektu „Rozwój terenów zieleni na terenie Tarnobrzega”. Jak informuje urząd miejski, program obejmuje rewitalizację przestrzeni spacerowej miasta, która do tej pory pozostawała niezmodernizowana i nie spełniała swoich funkcji wypoczynkowych oraz przyrodniczych.

Będzie ładniej   Wizualizacja skweru po remoncie Urząd Miasta Tarnobrzega Skwer zyska nową modernistyczną formę, opartą o geometryczne kształty, oraz kontrastowe zestawienie barw nawierzchni. Centrum skweru stanowić będzie zadrzewiony plac z rzeźbą przestrzenną, odwołującą się do patrona ulicy - Mikołaja Kopernika. Ponadto powstaną alejki spacerowe, prowadzone pomiędzy zielonymi terenami trawiastymi, z nasadzeniami wieloletnich roślin ozdobnych z gatunku bylin. Skwer dopełni tzw. mała architektura, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Teren zyska również nowe oświetlenie.

W trakcie przygotowywania projektu i przeprowadzonych w związku z tym oględzin, konieczny okazało się usunięcie sześciu drzew - m.in. obumierających wierzb białych, zainfekowanych chorobami grzybiczymi, klonu jesionolistnego będącego gatunkiem krótkowiecznym oraz słabych kondycyjnie żywopłotów z trującego ligustru zwyczajnego. Jak zapewniają urzędnicy, porządkowanie terenu odbyło się zgodą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz według planu gospodarki drzewostanem. W ich miejsce przewidziane są nowe nasadzenia. Pozostałe zdrowe drzewa, które wkomponowano w układ skweru, nie zostaną usunięte. Zakończenie prac przewidziane jest na lipiec bieżącego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL