Nowy numer 7/2019 Archiwum

Niezłomni duchem i sercem

Byli wiernymi i autentycznymi świadkami Chrystusowej prawdy. Okupantom hitlerowskim i komunistom nie udało się ich zwyciężyć, złamać ani zmienić. Pozostali nieugięci.

Czas okupacji hitlerowskiej był dla Polaków nie tylko okresem utraty niepodległości i suwerenności. Był to czas, w którym chciano odebrać nam naszą historię i kulturę. Jednym z działań władz okupacyjnych było eliminowanie liderów politycznych i tych, którzy kształtowali ludzkiego ducha i serca, czyli duchownych. Wielu kapłanów nie uległo atmosferze zastraszenia i angażowało się w konspirację. Po wyzwoleniu nie dali się przekonać sugestiom że Polska na zawsze będzie pod sowiecką kuratelą, a komunizm będzie panował w naszym kraju.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL