Nowy numer 42/2019 Archiwum

Klasycznie i filmowo

Trójka stalowowolskich artystów wystąpiła z koncertem muzyki kameralnej.

W Tarnobrzeskim Domu Kultury w wykonaniu Moniki Kucy - fortepian, Janusza Turka - klarnet i Joanny Herdzik - sopran zabrzmiały utwory kompozytorów muzyki klasycznej oraz filmowej.

Tarnobrzescy melomani mieli okazję wysłuchać między innymi Koncertu B-dur Karola Kurpińskiego, „Eine Kliene Nacht Music” Wolfganga Amadeusa Mozarta czy Walca op. 64 nr 2 Fryderyka Chopina.

W drugiej części koncertu artyści zaprezentowali kompozycje Ennio Morricone do filmów „Cimena Paradiso” i „Misja”, a także popularną piosenkę „She” z muzyką Charlesa Aznavoura i słowami Herberta Kretzmera, będącą motywem przewodnim brytyjskiego serialu „Seven Faces of Woman”. Natomiast klasyczną balladę „Over the Rainbow” napisaną przez Harolda Arlena w 1939 roku do filmu „Czarnoksiężnik z Oz” zadedykowano obecnym na sali Barbarze i Robertowi z okazji ich 30. rocznicy ślubu.

Całość programu dopełniły arie sopranowe z oper Giacomo Pucciniego - „Quando m’en vo”, czyli słynny walc Musetty z II aktu „Cyganerii” i „O mio babbino caro” z „Gianni Schicchi” oraz „Ave Maria” Michała Lorenca w wykonaniu Joanny Herdzik.

Występ artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Jak się okazuje w Tarnobrzegu nie brakuje wielbicieli muzyki klasycznej, a najwymowniej świadczyła o tym wypełniona po brzegi sala kameralna.

Koncert poprowadził Mariusz Ryś, muzykolog, zastępca dyrektora TDK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL