Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zimowe szaleństwo w Zakopanem

Grupa dzieci i młodzieży zaangażowanych w ruchy duszpasterskie z parafii w Osieku spędziła ferie w Zakopanem.

- Było to zimowisko połączone z formacją i budowaniem wzajemnych relacji. Z drugie strony pewne podziękowanie dla tych osób za zaangażowanie w duszpasterstwo - mówił ks. Łukasz Kołodziejski.

Tatry przywitały ich piękną zimową aurą. - W bogatym i urozmaiconym planie zimowiska, najważniejszym punktem była codzienna Msza św. w pobliskim kościele oraz w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. Nie zabrakło także czasu na białe szaleństwo - dodaje ks. Łukasz.

W trakcie pobytu uczestnicy najwięcej czasu przebywali na stoku narciarskim i lodowisku, ucząc się lub doskonaląc jazdę na nartach oraz łyżwach. Wieczorem odbywały się „pogodne wieczory" z zabawami integracyjnymi.

- Uczestnicy wykorzystywali każdą okazję, aby poszaleć na śniegu, którego nie brakowało i naprawdę wypoczęli. Ponadto stworzyła się mocna wspólnota, co na pewno przyniesie owoce w dalszej pracy duszpasterskiej - przyznaje Małgorzata Łabuz. Jak dodaje, gościnni górale, właściciele pensjonatu, w którym mieszkali uczestnicy zimowiska, dbali o smaczne, urozmaicone i obfite posiłki.

- Dzieci i młodzież mogli korzystać z sali gier i zabaw. Największą popularnością cieszył się bilard i cymbergaj. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni wspólny wyjazd - podsumowała M. Łabuz.

Zimowe szaleństwo w Zakopanem   Przed sanktuarium na Krzeptówkach Archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL