Nowy numer 42/2019 Archiwum

Otworzyć się na dar nawrócenia

XIV Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne rozpoczynają się w Stalowej Woli już w najbliższy piątek.

Jaka jest idea warsztatów? - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, które pragną przyczyniać się do upiększania kościelnej liturgii. Ks. Mieczysław Kucel, proboszcz michalickiej parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, przez wiele lat ze mną współpracował przy organizacji takich warsztatów w Warszawie. Tym razem zaproponował, by odbyły się one właśnie w Stalowej Woli. Tym bardziej, iż jeden z prowadzących te warsztaty, Piotr Pałka, pochodzi z Tarnobrzega a w Stalowej Woli ukończył szkołę muzyczną - wyjaśnił ks. Rafał Szwajca, organizator warsztatów.

Organizatorzy na wspólne granie i śpiewanie zapraszają wszystkich, niekoniecznie trzeba być muzycznie utalentowanym.

- Chętni przede wszystkim muszą kochać śpiewać. To w zasadzie wystarczy. Dzięki dobrym prowadzącym można dobrze opanować muzyczny materiał nie znając nut! - zapewnia ks. Rafał.

Warsztaty zawsze kończą się Mszą św. z oprawą liturgiczną i muzyczną przygotowaną przez ich uczestników.

- Słuchając ich, wierni bardziej poczują Boga. Mogą się otworzyć na dar nawrócenia. Tak było na przykład w Toruniu. Dla pewnej kobiety było to tak ogromne przeżycie, iż od razu poprosiła o spowiedź. To było działanie łaski. Innym razem, 60-letni mężczyzna, podczas śpiewu na dziękczynienie „Niech będzie chwała, cześć i uwielbienie”, po prostu płakał jak dziecko. W jego sercu coś się ważnego działo - opowiada ks. Rafał Szwajca.

Warsztaty zaczynają się w najbliższy piątek, 25 stycznia, o godz. 16, w parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL