23. raz w Tarnobrzegu dzieci i młodzież śpiewały Dzieciątku.
W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbyła się 23. edycja konkursu "Serbinowska kolęda". W trzech grupach wiekowych o miano najlepszego wykonawcy kolędy lub pastorałki rywalizowało prawie 60 wykonawców.
W grupie przedszkolaków głosami rodziców i opiekunów pierwsze miejsce przypadło Julii Nowak, drugie - Lenie Kutyło, trzecie zaś - Martynie Mazurek. Wśród wyróżnionych były Daria Stąporska, Julia Brania oraz Jagoda Nowak.
Wśród dzieci z młodszych klas szkół podstawowych głosującym najbardziej spodobało się wykonanie kolędy "Zaśnij, Dziecino" przez Aleksandra Szwarnowieckiego. Kolejne miejsca zajęły Marcelina Obara i Emilia Oklek. Wyróżnienia w tej grupie wiekowej przypadły Zuzannie Dryło, Emilii Łukawskiej i Szymonowi Ordonowi.
Spośród najstarszych wykonawców, czyli uczniów wyższych klas szkół podstawowych i średnich, najwyżej oceniona została Martyna Gregorczyk. Nieco mniej głosów otrzymały Julia Chlewicka i Oliwia Nowak, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wyróżnienia publiczność zdecydowała przyznać Milenie Drelowiec, Annie Modzelewskiej i Julii Biało.
Wręczenie dyplomów najmłodszej grupie Marta Woynarowska /Foto Gość Na wszystkich wykonawców czekały nagrody w postaci voucherów do pizzerii, centrów zabaw lub na basen oraz upominki ufundowane przez sponsorów wspierających konkurs od szeregu lat. Dodatkowe nagrody specjalne, w tym weekendowy pobyt rodzinny w willi "Na Stoku" w Krynicy-Zdroju, zostały rozlosowane wśród laureatów i wyróżnionych. Wypoczynek w Krynicy wylosowała Julia Brania.
W konkursie wystąpili, obok uczestników z poprzednich edycji, także debiutanci, a wśród nich rodzeństwo Patryk i Oliwia Misiowie.
- Syn śpiewał w najmłodszej grupie, czyli dzieci przedszkolnych, natomiast córka - w drugiej, w której prezentowali się uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Oliwia bardzo chciała spróbować swoich sił i poczuć, jak to jest stać na scenie. Wystąpiła w duecie ze swoją koleżanką, stwierdziły bowiem, że we dwie jest raźniej - mówiła z uśmiechem Dominika Miś, mama młodych wokalistów.
Po występie Patryk chętnie podzielił się swoimi przeżyciami, zdradzając, że tuż przed wejściem na scenę miał dużą tremę, ale w chwili, kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, zniknęła i z radością wykonał "Zbudźcie się, pastuszkowie".
- Kolędę wybrały panie z przedszkola, ale bardzo mi się spodobała, bo jest szybka, wesoła, a takie piosenki lubię najbardziej. Uczyłem się jej w przedszkolu i w domu, śpiewając z mamą - wyjawił Patryk.
- Bardzo lubimy muzykę, razem w domu śpiewamy, słuchamy i tańczymy. Córka od tego roku szkolnego zaczęła uczęszczać na dodatkowe zajęcia wokalne w swojej Szkole Podstawowej im. Małego Księcia - dodała mama.
Redakcja "Gościa Niedzielnego" od lat sprawuje patronat medialny na konkursem Marta Woynarowska /Foto Gość Z występów swoich podopiecznych, wśród których był także Patryk, bardzo zadowolona była dyrektor Przedszkola nr 12 Alina Cholewa. - Jak co roku, reprezentuje nas liczna grupa dzieci, bo aż 8, posiadająca niezaprzeczalne talenty wokalne i, co bardzo istotne, chcąca śpiewać i nieobawiająca się sceny. Być może jest to efekt naszej pracy, w której kładziemy spory nacisk na edukację muzyczną - śpiew, taniec. Nasze dzieci są zatem umuzykalnione, bardzo lubią śpiewać oraz tańczyć, dlatego też od lat mamy swoich reprezentantów na "Serbinowskiej kolędzie". Uczestnictwo w konkursach ma jeszcze jeden ważny aspekt - dzięki temu nabierają pewności siebie, uczą się radzenia sobie z tremą, budują ponadto poczucie własnej wartości, co procentuje w ich dalszym życiu. Poza tym, nie ukrywam, szukamy talentów, które zaczynamy rozwijać, a o ich dalszy rozkwit dbają placówki kolejnych szczebli edukacji. Chciałabym się pochwalić, że do naszego przedszkola uczęszczał Paweł Sławiński, dzisiaj uznany, utalentowany akordeonista i kompozytor - mówiła A. Cholewa.
Dyrektor Przedszkola nr 12 podkreśliła, że "Serbinowska kolęda" to wzorcowo, pod każdym względem, przygotowany konkurs. - Chciałabym w imieniu swoim i zapewne innych nauczycieli przedszkolnych podziękować za wspaniałą atmosferę i dopieszczanie dzieci, które zawsze mogą liczyć na poczęstunek i coś słodkiego - dodała A. Cholewa.
Podobnie jak w latach poprzednich, Rycerze Kolumba z Rady 15239 w Tarnobrzegu, będący głównym organizatorem serbinowskiego konkursu, przeprowadzili w ramach akcji charytatywnej zbiórkę pieniędzy na rzecz Arka, wymagającego specjalistycznej, wysoce kosztownej rehabilitacji.