Nowy numer 43/2019 Archiwum

200 lat!

Zamiast tradycyjnych "100 lat" zaśpiewano pani Helenie z Tarnobrzega.

Dzisiaj bowiem obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji z olbrzymim bukietem róż i okolicznościowym grawertonem dostojną jubilatkę odwiedził wiceprezydent Tarnobrzega Mirosław Pluta, życząc jej dalszych długich lat w tak doskonałym zdrowiu, jak dotychczas.

- Jaka jest recepta na długowieczność i dobre zdrowie? Modlitwa, szczera modlitwa i dużo uśmiechu, radości płynącej od Pana Jezusa - stwierdziła pani Helena.

- Bardzo dużo się modlę, to naprawdę pomaga w każdej sytuacji. Dożyłam w dobrej kondycji 100 lat, doczekałam się siedmiorga dzieci: pięciu córek i dwóch synów, siedemnaściorga wnucząt, trzydziestu pięciu prawnucząt i sześciu pra-prawnucząt. Jest się z czego cieszyć - mówiła z szerokim uśmiechem jubilatka.

- Pochodzę z Osieka. Przez całe życie nie oszczędzałam się, pracowałam na roli, opiekowałam się dziećmi, potem wnukami. Teraz mieszkam raz u jednej córki, raz u drugiej lub u synów. Tak sobie jeżdżę, bo dzieci bardzo chcą mnie mieć u siebie, a dzieci mam bardzo, bardzo dobre - mówiła pani Helena.

Na prośbę swych dzieci zaśpiewała nawet parę swoich ulubionych piosenek, wykonując wszystkie zwrotki.

- Mama ma doskonała pamięć i zdrowie. Nigdy nie była w szpitalu, nie chorowała. Nie stosuje żadnej diety, może jeść i je wszystko. Podczas wieczerzy wigilijnej, choć potrawy są przecież ciężkostrawne, skosztowała wszystkiego co było na stole, ze śledziami włącznie. I to co mówiła o modlitwie, to prawda. Modli się bardzo dużo - dodała pani Elżbieta, córka jubilatki. - Wiek mamy nie dziwi nas, w jej rodzinie bowiem nie brakowało osób długowiecznych, rodzeństwo odeszło przekroczywszy dobrze 90. rok życia.

Dla pani Heleny dzieci przygotowały tort oraz szampana, którego sobie nie odmówiła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama