Nowy numer 43/2019 Archiwum

Przywracanie blasku

10 mln zł otrzyma w tym roku Stalowa Wola na rewitalizację rynku i budynku "Sokoła" w dzielnicy Rozwadów.

Pieniądze miastu przyznał marszałek województwa podkarpackiego. Roboty budowlane rozpoczną się w drugiej połowie roku i potrwają dwa lata.

Plac budowy obejmie nie tylko sam rynek (koszt 15 mln zł) oraz budynek „Sokoła” (2,6 mln zł), ale także większość przyległych uliczek, w tym Kopernika, Poprzeczną, Kochanowskiego i Jagiellońską (2,6 mln zł).

- Rozpoczniemy od ul. Kopernika, aby dobrze zorganizować objazdy i funkcjonowanie osiedla na czas, w którym Rozwadów stanie się wielkim placem budowy - zapewnił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

O rewitalizację Rozwadowa zadba dodatkowo Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne i Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”.

W tym samym czasie rozpoczną się także prace przy modernizacji zabytkowego dworca PKP w Rozwadowie.

Już w styczniu natomiast otwarty zostanie kolejny element przywracający blask historycznemu Rozwadowowi - Galeria Karpińskiego. Będzie się ona mieść w dawnym budynku sądu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama