Nowy numer 43/2019 Archiwum

Król kruków

Olga Ziarek, uczennica klasy szóstej z PSP nr 5 w Stalowej Woli, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Baśnie i legendy polskie w komiksie".

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli.

- Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych komiksów utworzonych w aplikacji toondoo.com na podstawie znanych baśni i legend polskich. Jesienią ubiegłego roku w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli odbywały się warsztaty tworzenia komiksów, podczas których uczniowie nauczyli się wykorzystywać narzędzia Web 2.0 do tworzenia komiksów. Po ich zakończeniu, ich uczestnicy przygotowali własne wersje polskich legend w postaci komiksu. Następnie prace konkursowe oceniono w bibliotece i wybrano najlepsze, które zostały wysłane na drugi etap konkursu - ogólnopolski - wyjaśniła Joanna Rybak z MBP w Stalowej Woli.

Komiks przygotowany przez Olgę powstał na podstawie legendy „Król kruków” i otrzymał wyróżnienie wśród nadesłanych prac. Komiks Olgi można obejrzeć klikając w ten link: https://tiny.pl/tqv8h.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama