Nowy numer 42/2019 Archiwum

Hej, Królowie jadą

Zobacz galerie zdjęć z Orszaków Trzech Króli w naszej diecezji.

W prawie 30 Orszakach Trzech Króli zorganizowanych w diecezji sandomierskiej uczestniczyły tysiące osób.

W tym roku odbywały się one pod wspólnym hasłem: „Odnowi oblicze ziemi”. Te uliczne jasełka wpisały się na dobre w tradycję naszych parafii i miejscowości.

W diecezji sandomierskiej podczas orszaków prowadzona była zbiórka charytatywna dla rodzin ubogich i potrzebujących.

Tradycyjnie pochody wyruszały z parafialnych świątyń, podążając na centralne miejsca miast i miasteczek, aby przy betlejemskiej stajence, wzorem ewangelicznych Mędrców, pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. W niektórych miejscowościach podczas pochodów odgrywano ewangelijne sceny i wspólnie kolędowano. W wielu miastach orszaki odbywały się gwiaździście, czyli kilka kolumn zdążało na wspólne spotkanie. W kilku parafiach orszaki zorganizowano po raz pierwszy i cieszyły się one dużą frekwencją.

Oto fotogalerie z orszaków z naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL