Nowy numer 42/2019 Archiwum

Córki są najwspanialsze

Małgosia jest pierwszą tarnobrzeżanką, która urodziła się w 2019 roku.

Rodzicami ważącej 2750 gramów i mierzącej 52 cm Małgosi są państwo Mirosława i Daniel Topolscy. - Jest to nasza pierwsza córeczka, mamy bowiem już dwóch synków - 7-letniego Michała i 2-letniego Rafała, który w 2017 roku także przyszedł na świat jako pierwsze dziecko urodzone w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu - mówiła szczęśliwa mama.

Dziewczynka przyszła na świat 2 stycznia o godz. 5.30, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. - Chcieliśmy, aby dotrwała i urodziła się w styczniu, termin porodu przewidziany był bowiem na 15 stycznia. I udało się. Jest zdrowa, obie czujemy się dobrze, czego więcej można sobie życzyć – stwierdziła Mirosława Topolska.

- Z pewnością będę ją rozpieszczał, przecież to córa, czyli pierwsza księżniczka po królowej mamie! - zapewniał uśmiechnięty tata. - Już teraz nie będę mógł być twardzielem.

Małgosię i jej rodziców odwiedził w szpitalu prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, by pogratulować wręczyć prezent z wyprawką dla dziewczynki.

- Córki są najwspanialsze! Mówię to jako ojciec dwóch najcudowniejszych córek – zapewniał Dariusz Bożek, który mimo obaw zdecydował się wziąć na chwilę na ręce maleńką Małgosię.

Córki są najwspanialsze   Wyprawkę wręczył prezydent Dariusz Bożek Marta Woynarowska /Foto Gość

W ubiegłym roku w tarnobrzeskim szpitalu urodziło się 625 dzieci, co jak podkreśliła kierownik Oddziału Noworodków lek. med. Wiesława Szematowicz-Mycek, oznacza znaczny spadek w stosunku do roku 2017.

- Przede wszystkim cieszymy się, że przychodzą na świat dzieci zdrowe. Naturalnie urodziło się więcej chłopców, gdyż generalnie jest taka tendencja, ale to dziewczynki są silniejsze i mądrzejsze - zauważyła z uśmiechem Wiesława Szematowicz-Mycek. - Ponieważ tym razem jako pierwsza pojawiła się na świecie dziewczynka, zatem jest to dobra wróżba na cały 2019 rok.

Kierownik poinformowała, iż w bieżącym roku oddział czeka duża wymiana sprzętu medycznego, który przekaże tarnobrzeskiemu szpitalowi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

- Będą to wysokiej klasy nowoczesne inkubatory, aparat USG. Prosiliśmy o ten sprzęt i udało się, co bardzo nas cieszy i napawa optymizmem, gdyż pozwoli na świadczenie opieki medycznej na bardzo wysokim poziomie - podkreśliła Wiesława Szematowicz-Mycek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL