GN 42/2019 Archiwum

Dołącz do Trzech Króli

Prawie 30 orszaków odbędzie się na terenie naszej diecezji. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka charytatywna dla rodzin ubogich.

Od kilku lat te największe jasełka w plenerze gromadzą tysiące osób. W tym roku nie może zabraknąć i ciebie. Zapraszamy na orszaki Trzech Króli, organizowane w dużych miastach i małych miejscowościach. Podczas pochodów organizowanych w diecezji sandomierskiej wolontariusze z parafialnych kół Caritas przeprowadzą zbiórkę środków chemicznych, artykułów czystości oraz słodyczy, które będą przeznaczone dla rodzin ubogich i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Chobrzany

Orszak wyruszy o godz. 10 z placu przy plebanii i przejdzie trasą obok cmentarza do świątyni. Podsumowaniem będą jasełka wystawione przez dzieci i młodzież oraz Msza św.

Gawłuszowice

Orszak Trzech Króli wyruszy w trzech kolumnach - Kliszów (rozpoczęcie o godz. 12.45 na początku Kliszowa wraz z mieszkańcami Brzyścia), Gawłuszowice (rozpoczęcie o godz. 13 przy moście na Brniu) i Wola Zdakowska (rozpoczęcie o godz. 13.20 na krzyżówce w środku Woli Zdakowskiej). Spotkanie kolumn przy Urzędzie Gminy ok. godz. 14.

Gorzyce

Orszak wyruszy w trzech kolumnach - pierwsza o godz. 11.20 spod krzyża przy ul. Żwirki, druga o godz. 11.20 sprzed Szkoły Podstawowej nr 2, trzecia o godz. 11.30 sprzed Szkoły Podstawowej nr 1. Wspólne spotkanie orszaków o godz. 12 w kościele parafialnym.

Gościeradów

Orszak Trzech Króli wyruszy spod Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 11.30

Janiszów

O godz. 11.30 Msza Święta w kaplicy w Janiszowie ( parafia Borów). Po zakończonej Mszy przemarsz w Orszaku Trzech Króli do Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiszowie, gdzie odbędą się Jasełka i przegląd Kolęd w wykonaniu dzieci z pięciu zaproszonych szkół oraz Chóru Borowiacy.

Janów Lubelski

Orszak wyruszy w dwóch kolumnach - pierwsza z sanktuarium po Mszy św. o 10.30, druga z kościoła św. Jadwigi po Mszy w. o godz. 10. Wspólne spotkanie i pokłon Dzieciątku Jezus przy szopce na janowskim rynku.

Koniemłoty

Orszak wyruszy w trzech kolumnach - pierwsza o godz. 11 od Grzybowa, druga o godz. 11 od Pacanówki, trzecia o godz. 11 od ul. Leśniej. Wspólne spotkanie przy szkole i przemarsz do kościoła parafialnego. Msza św. o godz. 11.30, następnie odbędzie się wspólne kolędowanie.

Majdan Królewski

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.30

Nowa Dęba

Tradycyjnie godz. 13 wyruszają dwa orszaki - z parafii Matki Bożej Królowej Polski i Podwyższenia Krzyża Świętego, spotykające się na pl. mjr. Jana Gryczmana przed plenerową sceną SOK.

Obrazów

Orszak wyruszy w trzech kolumnach - pierwsza o godz. 11 będzie wędrować z miejscowości Malice, Żurawica, Łojowice, druga o godz. 10 wędrować będzie z miejscowości Węgrce Panieńskie, Dębiany, Głazów, trzecia kolumna o godz. 10.45 wędrować będzie z miejscowości Rożki i Lenarczyce. Wspólne spotkanie o godz. 11.45 przy kościele, pokłon przed Świętą Rodziną w świątyni. Msza św. o godz. 12.

Opatów

W parafii OO. Bernardynów oraz w Kolegiacie św. Marcina będzie odprawiona Msza św. o godz. 12.00. Po niej orszaki połączą się i wspólnie przejdą na Rynek. Przy Urzędzie Miasta odbędzie się zawierzenie mieszkańców Dzieciątku Jezus.

Osiek

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 14.00

Ostrowiec Świętokrzyski

Trzy kolumny orszaków wyruszą z poszczególnych parafii miasta - Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 13, św. Jadwigi Królowej o godz. 12.35 i św. Michała Archanioła o godz. 13. Wspólne spotkanie odbędzie się na rynku, gdzie uczestnicy oddadzą pokłon Dzieciątku i zawierzą Mu miasto oraz jego mieszkańców.

Ożarów

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 12.00

Połaniec

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza wyruszy od Rybitw o godz. 10.30, druga kolumna od ul. Witosa o godz. 10.30, trzecia kolumna od ul. Czarnieckiego o godz. 10.30.

Potok-Stany

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 11.00

Radomyśl nad Sanem

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.30

Rudnik nad Sanem

Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11. Na trasę wyruszy o godz. 12. Trasa będzie wiodła ulicami Mickiewicza. Piłsudskiego, Grunwaldzką do rynku. Po drodze będą odegrane scenki rodzajowe: Spotkanie Trzech Króli, Zagubiona drachma, Kłopoty zdrowotne, Wizyta u Heroda, Przewrotni rolnicy, Zaproszeni na ucztę oraz Pokłon Trzech Króli.

Sandomierz

W tym mieście orszaki po Mszy św. wyruszą równolegle z trzech miejsc - kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 12, św. Pawła o godz. 12 i Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11.45. Wspólne spotkanie orszaków i pokłon Dzieciątku odbędą się na Rynku Starego Miasta ok. godz. 12.30. Tutaj odbędzie się wspólne kolędowanie.

Stalowa Wola

W tym roku Orszak Trzech Króli rozpocznie się w parafii św. Floriana, w nowym kościele pw. Źródło Miłosierdzia Bożego, Mszą św. o godz. 12.15. Następnie na placu przed kościołem zostaną odegrane tradycyjne sceny jasełkowe.

Staszów

Orszak wyruszy z trzech miejsc - o godz. 12.15 sprzed kościoła św. Barbary, o godz. 12.45 sprzed kościoła św. Bartłomieja i o godz. 12.45 sprzed kościoła Ducha Świętego. Wspólne spotkanie na rynku miasta o godz. 13.

Tarnobrzeg

Orszak gwiaździsty wyruszy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 9.30. Dołączy do niego pochód z parafii Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 10.00. Trzecia grupa ruszy z parafii Chrystusa Króla o godz. 10.30, a czwarta - ze św. Barbary o 9.30. Orszak gwieździsty zakończy się na rynku o godz. 12.

Trześń

Orszak wyruszy o godz. 11.15 sprzed Domu Kultury/Remizy OSP i przejdzie do kościoła parafialnego, gdzie zakończy się Mszą św. o godz. 12.

Tuszów Narodowy

Orszak Trzech Króli rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.00.

Po raz pierwszy wyruszy Orszak Trzech Króli w Goźlicach. Goźlicki pochód pójdzie z trzech kierunków po Sumie, która będzie odprawiana o godz. 11.30.

Orszaki odbędą się także w: Słupi Nadbrzeżnej i Turbi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama