GN 2/2019 Archiwum

Spotkajmy się na ulicach!

– Orszaki Trzech Króli to wspaniała okazja do przedłużenia nie tylko rodzinnego, ale wspólnotowego świętowania Bożego Narodzenia – mówi Krystian Rzemień, dyrektor nowodębskiego Samorządowego Ośrodka Kultury.

W Nowej Dębie barwny królewski pochód wyruszy już po raz szósty. Głównym organizatorem jest Samorządowy Ośrodek Kultury, który wspierają parafie, przedszkola, szkoły. W przedsięwzięcie angażuje się niemal całe miasto, co można zaobserwować chociażby po frekwencji. – Staramy się, by było to przede wszystkim przeżycie religijne, ale ubrane w miłą, radosną, czasami zabawną formę. To ma być świętowanie rodzinne, pełne uśmiechów – mówi Krystian Rzemień. – W program artystyczny, który tradycyjnie kończy przemarsz orszaków, angażują się wszystkie grupy i formacje działające przy naszym ośrodku, od najmłodszych po seniorów. Są zatem śpiewy kolęd, pastorałek, świątecznych piosenek, tańce oraz krótkie sceny teatralne, a nawet skecze.

Dostępne jest 33% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy