Nowy numer 42/2019 Archiwum

Stypendystka z "katolika"

Jagoda Stefaniak z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu została stypendystką premiera.

Oficjalne wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów, które przyznane zostało uczennicy II klasy tarnobrzeskiego „katolika”, odbyło się w siedzibie urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie. 218 podkarpackim uczniom, wśród których była Jagoda Stefaniak, wręczyła je w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Gratulacje złożyły wicewojewoda Lucyna Podhalicz oraz kurator wojewódzki Małgorzata Rauch. Stypendium, finansowane ze środków budżetu państwa, wynosi 2.580 zł i jest wypłacane w dwóch ratach.

- Moje pierwsze myśli były, by kupić sobie coś fajnego, przyjemnego za część otrzymanych pieniędzy, ale szybko przyszło opamiętanie i uznałam, że szkoda je wydawać na błahostki. Ponieważ w przyszłym roku zdaję maturę, uznałam, że najbardziej potrzebnym sprzętem na studiach będzie laptop. Dzisiaj bowiem bez komputera nie sposób się obyć - mówi z uśmiechem szczęśliwa Jagoda.

- Przyznaję, że byłam troszkę zaskoczona wiadomością, iż otrzymałam stypendium pana premiera. Jest ono dla mnie wiele znaczącym wyróżnieniem, motywującym do jeszcze większego wysiłku. Przyznaję, że osiągnięcie średniej 5,33 w ubiegłym roku szkolnym musiałam okupić rezygnacją z wielu przyjemności. Niemniej warto było - dodaje uczennica „katolika”.

Jagoda, którą do starań o stypendium zgłosiła szkoła, jest nie tylko prymuską w nauce, dziewczyna bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym miasta - działa w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, udziela się również charytatywnie. I ta działka jej działalności została dostrzeżona i doceniona w ubiegłym roku, kiedy znalazła się w gronie miejskich Ośmiu Wspaniałych.

- Jagoda jest bardzo skromna, niewiele mówi o swym udziale w różnych akcjach, a włącza się we wszystkie przedsięwzięcia charytatywne organizowane przez naszą szkołę i nie tylko przez nas. Przyglądając się jej, dostrzegam cechy człowieka otwartego na bliźniego, na jego potrzeby, wykazuje się zadziwiającą wręcz opiekuńczością. Przy tym jest bardzo utalentowana muzycznie, pięknie śpiewa. Dla Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przyznanie stypendium premiera jest ogromnym wyróżnieniem - mówi nie urywając dumy dyrektor KLO im. św. Jana Pawła II Joanna Szmuc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL