Nowy numer 23/2023 Archiwum

Dotykać świata

Rozstrzygnięto XIX edycję konkursu "Cudze chwalicie, swego nie znacie...".

W konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Nisku tym razem wzięło udział dziewięciu fotografów, którzy nadesłali 104 zdjęcia. Oceniło je jury w składzie: Mirosława Daśko - sekretarz powiatu, Joanna Nowak - Wydział Edukacji Spraw Społecznych i Promocji oraz Marian Pelic - Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”.

Wyniki ogłoszono w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. W poszczególnych kategoriach zwycięzcami konkursu zostali: Marek Habrat (Architektura powiatu) oraz Monika Potocka i Daniel Wdowiak (Walory przyrodniczo-krajobrazowe).

Wyróżnienia otrzymali natomiast Aleksandra Krajanowska (Zabytki historyczne i sakralne i Walory przyrodniczo-krajobrazowe ), Aleksandra Piróg ( Walory przyrodniczo-krajobrazowe), Weronika Wasyl (Matematyka w fotografii i Walory przyrodniczo - krajobrazowe),  Marcin Siwek (Wydarzenia kulturalne, sportowe) i Marek Habrat (Reportaż z życia mieszkańców powiatu).

Ogłoszeniu konkursu towarzyszyła wystawa prac Adriana Pelica ze Stalowej Woli.

- Uważam, że fotografia powinna dotykać świata, w którym żyjemy i mieć coś z niego w sobie. Sztuka musi odwoływać się w sposób przystępny do wrażliwości ogółu, zawsze skłaniając ku refleksjom nad danym tematem, ale nie oceniając niczego - podkreślił fotograf.

Wszystkie prace można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, w holu Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast