Nowy numer 42/2019 Archiwum

Grają od dwóch lat

Baranowska orkiestra ma już dwa lata! Z tej okazji w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie, w którym oprócz członków zespołu, uczestniczyły także całe orkiestrowe rodziny.

Spotkanie, które odbyło się w MGOK było okazją do integracji, ale przede wszystkim do zaprezentowania postępów, jakie Gminna Orkiestra Dęta poczyniła w ciągu dwóch lat pracy. Zespół zaprezentował się na nowej scenie sali widowiskowej. Usłyszeliśmy kolędy, piosenki patriotyczne, marsze oraz… rock’n’drolla i wiązankę piosenek Demisa Roussosa. Jak wyjaśnił dyrygent Marek Kosior, orkiestra wciąż się rozwija, poszerza swój repertuar, także o utwory popularne. Mini koncert zakończył się burzą braw, a nawet bisami.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Marek Mazur, który przekazał wyrazy uznania dla wszystkich młodych artystów, pogratulował talentu i zaangażowania, a także życzył wielu sukcesów. Z kolei Marek Kosior, dyrygent orkiestry podziękował rodzicom za wspieranie wysiłków swoich pociech i czuwanie nad rozwojem ich umiejętności muzycznych.

Gminna Orkiestra Dęta została zawiązana przed dwoma laty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury z inicjatywy burmistrza Marka Mazura. Rada gminy przekazała fundusze na zakup kilkunastu instrumentów, następnie przeprowadzono nabór. W ciągu następnych miesięcy młodzi mieszkańcy gminy mogli nauczyć się gry od podstaw. Z czasem do orkiestry dołączyły także osoby dorosłe. W tym roku zakupiono kolejnych 12 instrumentów, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Wraz z nowym rokiem artystycznym naukę rozpoczęły kolejne osoby. Dzisiaj orkiestra liczy blisko 30 muzyków, zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.

W tym roku orkiestra już sporo koncertowała. Między innymi zadbała o oprawę uroczystości jubileuszu 160-lecia OSP w Baranowie Sandomierskim, dożynek gminnych w Durdach, odpustu w Sulisławicach, Wojewódzkiej Spartakiady Środowiskowych Domów Samopomocy. Wzięła także udział w II Przeglądzie Orkiestr Dętych oraz uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL