Nowy numer 23/2023 Archiwum

Pokażą go na gali

Film "Niepodległa na pysznickiej ziemi" został nominowany do nagrody w IV edycji konkursu "Zabytkomania".

Film nakręciła młodzież z Pysznicy przy technicznym wsparciu Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. Autorem scenariusza i reżyserem jest Klaudia Potaczała, natomiast montaż i udźwiękowienie to praca Julii Wandas. Przy powstaniu nagrania pracowali także inni: lektor - Agnieszka Młynarska, aktorzy: Klaudia Potaczała i Ludwika Błażejowicz oraz Teresa Mierzwa, która zatroszczyła się o organizację nagrań, dostęp do materiałów i poprawność merytoryczną. Film można obejrzeć na kanale youtube.

- „Zabytkomania” to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem. Tegoroczna odsłona konkursu koncentruje się na idei świętowania przez Polskę stulecia odzyskania niepodległości poprzez poznawanie swojego otoczenia, zabytków i tradycji czy ważnych postaci związanych z okresem odbudowy i rozwoju kraju - wyjaśnił ks. Stanisław Gurba, dyrektor Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Finał konkursu odbędzie się już 7 grudnia w ramach Ogólnopolskiej Gali podsumowującej 26 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich” w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast