Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wyszyńskiego na Mikołaja

Zakończył się remont jednej z głównych ulic Tarnobrzega.

Z udziałem władz miasta, na czele z prezydentem Dariuszem Bożkiem, odbył się oficjalny odbiór przebudowanej ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego.

Remont dotyczył nie tylko nawierzchni, wykonanej w technice bitumicznej, ale objął także odwodnienie drogi, w tym wymianę i regulację wysokościową studni i wypustów oraz wymianę oświetlenia. Po obu stronach powstały nowe brukowane chodniki oraz jednokierunkowe ścieżki rowerowe, zmienione zostały zatoka dla autobusów komunikacji miejskiej oraz miejsca parkingowe, które zyskały odboje.

Wyszyńskiego na Mikołaja   Odbiór odbył się z udziałem prezydenta miasta Marta Woynarowska /Foto Gość - Dzisiaj odbieramy ponad pół kilometra przebudowanej ulicy. Zakończony remont, mam nadzieję wyeliminuje korki w centrum miasta. Ulica, należąca do klasy „L”, w stosunku do rozporządzenia została nieco poszerzona z uwagi na duże natężenie ruchu, jakie obserwuje się na niej. Korzysta z niej bowiem wielu mieszkańców, dowożone są dzieci do Szkoły Muzycznej, korzystają również studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - mówił prezydent Dariusz Bożek. - Ma zatem szerokość nieco większą niż przepisowe 2,75 m. Rozbudowane zostało skrzyżowanie z ulicą Sandomierską, pojawił się pas do skrętu w lewo, co mam nadzieję ułatwi tarnobrzeżanom poruszanie się. Cieszę się, że na Mikołaja udało się zakończyć remont i puścić ruch uliczny.

Koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln zł, na który miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości nieco ponad 1,3 mln zł z Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL