Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pierwsza taka w regionie

Szkoła Rysunku i Malarstwa powstaje w Stalowej Woli.

- To pierwsza w regionie pracownia artystyczna, która w tak kompleksowym wymiarze będzie uczyła sztuk plastycznych. Zajęcia są skierowane do odbiorców we wszystkich grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania - zarówno młodych adeptów sztuki chcących przygotować się do egzaminu na uczelnie artystyczne, jak i hobbystów i pasjonatów, którzy w ten sposób będą rozwijali swoje zainteresowania. Znajdzie się tu miejsce dla dzieci w różnym wieku, a także miłośników rękodzieła artystycznego - wyjaśnia Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Szkoła powstaje przy Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, a jej organizatorem jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Zajęcia będą prowadzone w pracowniach przy ul. Staszica 14 oraz przy ul. Rozwadowskiej 12.

Program Szkoły Rysunku i Malarstwa przewiduje różne kursy, w tym między innymi dla kandydatów na akademie sztuk pięknych, rysunku narracyjnego oraz dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, maturalny z historii sztuki, czytania tekstów ikonicznych, rysunku dla hobbystów, rękodzieła artystycznego czy też warsztaty graficzne.

Muzeum   Muzeum
Na razie szkoli się 20 osób
MR w Stalowej Woli

Naukę rysunku i malarstwa poprowadzą nauczyciele akademiccy: dr Jakub Woynarowski (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie) i dr Janusz Baran (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).

- Wspaniała atmosfera i klimat pracowni artystycznej połączonej z galerią oryginalnych dzieł Alfonsa Karpińskiego budują unikatowość tego miejsca - dodaje pani Magdalena.

Pierwsze zajęcia z rysunku pod kierunkiem dr Janusza Barana już ruszyły. Bierze w nich udział 20 osób.

W przyszłym roku, w lutym, szkoła uruchomi też jedyny na Podkarpaciu kurs muralu, który poprowadzi Justyna Posiecz-Polkowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama