Nowy numer 42/2019 Archiwum

Koncert dla przyjaciół

Wieczór cecyliański podsumował coroczne spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu.

W Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

Najpierw przedstawiciele Parafialnych Kół Przyjaciół uczestniczyli we Mszy świętej koncelebrowanej przez księży z Zarządu Seminaryjnego. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Kułaga, rektor uczeni.

Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz za zmarłych przyjaciół seminarium.

Koncert dla przyjaciół   Koncert organowy ks. Tomasz Lis /Foto Gość Drugą część stanowiło spotkanie robocze prezesów Parafialnych Kół Przyjaciół, podczas którego wybrano zgodnie ze statutem zarząd stowarzyszenia.

Uwieńczeniem przyjacielskiego spotkania był Koncert Cecyliański organizowany corocznie w kościele seminaryjnym w okresie wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Najpierw utwory organowe zaprezentował Mariusz Ryś, a następnie z koncertem wokalnym wystąpił Chór „Canticus” z Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu oraz Chór Klerycki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Koncert organowy Mariusz Ryś
Tomasz Lis

Występ Chóru "Canticus" PSM w Tarnobrzegu
Tomasz Lis

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL