Nowy numer 43/2020 Archiwum

Paczka dla seniora

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli zainicjował akcję pt. "Stalowowolska paczka pomocy - edycja 2018 Senior".

- Jej celem jest wsparcie osób starszych, 60 +, będących w trudnej finansowej sytuacji poprzez zbiórkę konkretnych darów nadających się do dłuższego przechowania. Zbierane będą między innymi artykuły spożywcze, w tym kawa, kakao, herbata, miód czy dżem oraz chemiczne, jak płyny do zmywania, proszki do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe. Nie będziemy zbierać pieniędzy - mówi dyrektor MOSP w Stalowej Woli Piotr Pierścionek.

Dary te będą zbierane w szkołach, przedszkolach, uczelniach oraz instytucjach użyteczności publicznej. Następnie pracownicy ośrodka przygotują z nich świąteczne paczki i z nimi, przed świętami Bożego Narodzenia, odwiedzą seniorów.

- Chcemy, aby taka akcja odbywała się co roku przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą, ale także w sytuacjach nagłych, kryzysowych, związanych na przykład klęksami żywiołowymi - dodała Małgorzata Gotfryd z MOPS w Stalowej Woli.

Współorganizatorami akcji, która ma swoje logo w postaci kwadratu z barwami miasta, jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej koordynatorami z ramienia MOPS w Stalowej Woli są zaś Aleksandra Bajak i Dorota Wronka-Hanejko.

Chociaż zbiórka darów oficjalnie rozpocznie się 26 listopada i potrwa do 14 grudnia, chętni mogą je składać już nawet dziś w MOPS w Stalowej Woli w pokojach 13A i 14A w godzinach od 8 do 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama